» Alway in my life
●● YOU CLOSE YOUR EYES AND THE GLORY FADES ●●



Megosztás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Charlotte Woodwill
i'm up to no good

Charlotte Woodwill

the devil's in the details

Uralkodó
♛ Hogy találtál ránk? : ☾ alapítottam
♛ Hozzászólások száma : 45
♛ Regisztráció : 2015. Jan. 16.
♛ Kor : 37
♛ Tartózkodási hely : ☾ Bécs
♛ Hobbi : ☾ David <3
: Terasz Large



»
» Csüt. Márc. 05, 2015 8:20 pm


Théo & Charlotte


Égtem a félelem parazsán, miközben kiderült az eltitkolt igazság.
Kedvtelenül ballagtam le az északi szárny legfelső emeletéről, ahol a lakrészem helyezkedett el és az sem tudott feldobni, hogy a reggelit vélhetően Théo társaságában kell töltenem. Johann minden bizonnyal már régen talpon van és, ha számításaim nem tévednek éppen nyelvórája van, tehát ő nem fog megjelenni a  teraszon és egészen biztos, hogy a férjem sem. Nem tartom számon a dolgait, de ebben az időpontban vagy tárgyalásokon vesz részt vagy valamelyik szajhájával költi el a reggelit a hálótermében.
A gondolatra akaratlanul is undorodó, egyben fájdalmas fintor terül szét az arcomon. Lassan minden érzelmet kiölt belőlem, amit vele kapcsolatban éreztem. Nem maradt bennem szeretet, szerelem, de még tisztelet sem, de hiúságomat akkor is sértette a tény, hogy nem voltam elég neki. Mély sóhajjal léptem ki a palota falai közül és lelkem egyből könnyedebb lett a friss, napfény illatú levegőtől.
Lábaim könnyedén gyűrték le a lépcsőfokokat, amelyek a terasz reggeliző asztalai felé vezettek. Szoknyám széles, nehéz volt, ennek ellenére légiesen, kecsesen mozogtam.

- Szép reggelt kívánok! - Hangom kimért és rideg maradt az udvarias szavak ellenére is.
Mindenki tudja, hogy Théo nem a szívem csücske. Ugyan még nem nagyon volt alkalmam közelebbről is megismerni és az országunk kapcsolatán kívül valami másról beszélni, de nem is nagyon vágytam rá. Láthatatlan, mégis erős falat húzott közénk az a tény, hogy hasonlóan a férjemhez, ő is szajhákat fogad az ágyába. Talán nem sértene ennyire ez a tevékenység, ha nem érintene személyesen is a férjem révén, de így rá sem tudok előítéletekkel mentesen tekinteni.
Halovány biccentést és egy apró pukedlit engedtem meg magamnak a francia király irányába, majd mosolytalanul, hűvösen köszöntem a szolgálóknak is.
Nem ültem közvetlenül mellé, de nem is ültem tőle feltűnően messzire. Csupán egy terítéknyi távolság volt közöttünk.
Türelmesen megvártam, amíg a szolgálók egyike az ölembe helyezett egy textil szalvétát, majd közelebb hajoltam az asztalhoz.
Telt ajkaim egyetlen vonallá préseltem, miközben végig futtattam pillantásom az asztal közepére helyezett ételeken. Bár úgy tűnhetett, azon gondolkozom, mit válasszak reggelire, igazából azt próbáltam elérni, hogy néhány udvarias, közhely elhangzása után csendesen költhessük el a reggelit.


Vissza az elejére Go down

Théo Girioux
i'm up to no good

Théo Girioux

the devil's in the details

Uralkodó
♛ Hogy találtál ránk? : Pofakönyv
♛ Hozzászólások száma : 4
♛ Regisztráció : 2015. Feb. 27.
♛ Tartózkodási hely : bécsi udvar



»
» Szer. Márc. 04, 2015 12:32 am
Charlotte & Théo
Álszentek voltunk mindahányan..
A madarak derűs éneklése aligha kerülheti el az ember figyelmét az igazi tavasz elérkezésével.. a madarak, pedig bizony csivitelnek, egyre csak egyre s olyan dolgokat suttognak a fülekbe, melyeket egyesek legszívesebben a föld alá ásnának. Ám a mai nap mindössze egy bizonyos reggeliről csicseregtek nagy lelkendezéssel, melyen hirtelen felindulásból kedvem támadt részt venni. A korai órákban a nap fénye sem bántja olyannyira a szemet és a hőmérséklet is kellőképp ideális, a friss levegő, pedig mi, ha nem épp étvágyhozó? Érzem, innen az ablakomból is. Mélyet szippantok a színtelen matériából, mielőtt hátrébb lépnék és becsuknám a két, kovácsolt vas szárnyat s a földszint felé venném az irányt, hogy az udvar irányából közelíthessem meg a délelőtti eseményt.
A fű még harmatos, hol véget ér a murvás út látványa, mi újfent megerősíti a tavaszi frissesség érzetét; a szellő lágyan fú, kényes hölgyek sem panaszkodhatnának a hajukra miatta. Ám mind tudjuk a választ reá; nők.. Lelnek más okot. A palota kívülről merőben másként fest, eltér az otthonitól, mit máig nem tudok eldönteni melyik irányba hajlik, a falak némi ridegséget mutatnak egyszerűségük varázsával - mondaná egy építész. Szerény személyem másként vélekedik róla, de az más asztalra tartozik. Kibontakozik előttem a keresett helyszín képe. Messziről látom a sürgő-forgó szolgálókat, miként hol tálcával jelennek meg, hol az étkészlet hiányzó darabjait pótolják nagy gonddal óvva valamennyit a beeséstől. Sorra jönnek, egyik a másik után s a látható nyüzsgésből kikövetkeztetve még akad idő, mire Charlotte megérkezik. A ráérős, mondhatni léha sétatempómon nem változtatok e végett, előbb fogok így is megjelenni a terasz környékén. Mintegy véletlen? Nem. Ostoba kifogás lenne, nevezzük kapcsolatápolásnak jöttöm okát, mi valóban lefedi terveimet.
Pár méterre megtorpanok a felvezető lépcsőnél, a távolba mered tekintetem, egyszerű nézelődéssel kívánom lekötni a figyelmem, míg meg nem érkezik a hűvös természetű királyné, hogy társaságába férkőzhessek. A szolgálók köszöntéséhez most nem füllik a fogam, a táj megkapóbb.

zeneszám • megjegyzés • ©
Vissza az elejére Go down

Admin
i'm up to no good

Admin

the devil's in the details

Admin
♛ Hogy találtál ránk? : ∞ I created this page
♛ Hozzászólások száma : 94
♛ Regisztráció : 2015. Jan. 09.
♛ Tartózkodási hely : ∞ Café from 1870 rpg
♛ Hobbi : ∞ This page
: Terasz Tumblr_n1kpbt9X461slpn8go1_500



»
» Vas. Márc. 01, 2015 7:13 pm
***
Vissza az elejére Go down
https://cafefrom1870.hungarianforum.com

Ajánlott tartalom
i'm up to no good


the devil's in the details




»
»
Vissza az elejére Go down

Terasz

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Welcome to Vienna! :: Királyi Palota-